Η σπουδαιότητα της συνεργασίας και της αλληλοκατανόησης - Μια αναμνηστική επίσκεψη στο Ειδικό Σχολείο

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 23 Απριλίου 2024

Την Παρασκευή 12/4/24 οι μαθητές της Ε και ΣΤ τάξης με τους δασκάλους τους και τη Διευθύντρια του Σχολείου είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το Ειδικό Σχολείο ως μέρος της φιλαναγνωσίας τους. Αυτή η εμπειρία αποτελείται από μια σειρά δραστηριοτήτων που αναδεικνύουν τη σημασία της κοινωνικής αλληλεγγύης και της συνεργασίας.

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν συναισθήματα και απόψεις για το πώς νιώθουν όταν είναι σε μια ομάδα. Η διαδικασία ενθάρρυνε και την κατανόηση των διαφορών μεταξύ των ατόμων. Η επίσκεψη ενίσχυσε την αντίληψη των μαθητών μας για την πολυμορφία και την αξία της κοινωνικότητας. Ευχαριστούμε τον Διευθυντή κ. Πετρωτό και τους εκπαιδευτικούς για τη συνεργασία.

ssch1

ssch2